Fatma Salman, AFAD’a 1 Milyon TL bağışta bulundu!

Fatma Salman, AFAD’a 1 Milyon TL bağışta bulundu!

ABONE OL
15:11 | 16 Şubat 2023 15:11
Fatma Salman, AFAD’a 1 Milyon TL bağışta bulundu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

23 ve 24. Dönemde AK Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman, Türkiye’nin içinde bulunduğu bu zorlu günlerde, felaketi yaşayan depremzedeleri yalnız bırakmayarak babası Ahmet Salman adına, Ahmet Salman ailesi olarak “Türkiye Tek Yürek” kampanyası aracılığı ile AFAD’a 1 milyon Türk lirası bağışta bulunduklarını açıkladı.

23 ve 24. Dönemde AK Parti Ağrı Milletvekili olarak görevini yürüten ve 23. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği, TBMM içişler komisyon üyeliği, TBMM Kadın-Erkek fırsat eşitliği komisyon üyeliği, AK Parti 3. Olağan Büyük Kongresinde, AK Parti Genel Merkezi’nde Başbakanın başkanlığındaki MKYK merkez karar ve yönetim üyeliği görevinde, TBMM ve AK Parti Genel Merkez’de bir çok farklı görevlerde bulunan  Fatma Salman, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve Gaziantep, Malatya, Elâzığ, Kilis, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şırnak, Van, Muş, Bitlis, Adana, Osmaniye ve Hatay’da gibi birçok ilimizi etkileyen depremde depremzedelerin yaralarını sarmak için var gücüyle çalışmaya devam ediyor.

Kendisini milletvekili olmasının ötesinde hayırseverliği ve yardımlarıyla tanıdığımız Fatma Salman, acı depremin olduğu ilk saat ve günden bu yana oluşturulan Whatsapp grupları üzerinden yurt içinde ve yurt dışında ulaşabildiği iş insanlarından topladığı hem maddi hem de ayni olarak çeşitli yardımlarla deprem bölgesindeki vatandaşların yaralarına merhem olmaya çalışıyor. Kendi çevresinde yufka yürekliliği ile tanınan Salman, bölgeye ulaştırdığı konteyner yardımlarıyla, soğuk karlı kış günlerinde sokakta kalan birçok vatandaşın az da olsa sıcak bir ortamda bulunmalarına vesile oldu.

Aynı zamanda, bölgemizin kanaat önderlerinden, tüccarlarından ve tanınmış büyük ailelerinden birinin mensubu olan Şeyh Ahmet Salman’ın kızı olan Fatma Salman, yaşanan bu büyük acının yaralarını bir nebze sarabilmek için, kendisinin ve kardeşlerinin babaları adına “Türkiye Tek Yürek” kampanyası aracılığı ile AFAD’a 1 milyon TL nakdi yardımda bulunduklarını duyurdu. Bu gerçekleştirdikleri yardımın son olmayacağını, “Bu yıl elde edeceğimiz gelirin büyük bir kısmını da depremden etkilenen illerimizin ihtiyaçları için göndereceğimizi kamuoyuna duyururuz.” sözleriyle vurguladı.

 

Özel Haber: Gözde KUZUCU

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r