Nihat Aydın’ın Kaleminden… Ağrı’da Seçim Kazanmanın Yolları, Halka Dokunmak Ve Gerçek Sorunları Çözmekten Geçer

Nihat Aydın’ın Kaleminden… Ağrı’da Seçim Kazanmanın Yolları, Halka Dokunmak Ve Gerçek Sorunları Çözmekten Geçer

ABONE OL
16:27 | 23 Aralık 2023 16:27
Nihat Aydın’ın Kaleminden… Ağrı’da Seçim Kazanmanın Yolları, Halka Dokunmak Ve Gerçek Sorunları Çözmekten Geçer
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle öne çıkan bir şehir olmanın yanı sıra, her yerel seçimde olduğu gibi, kendi önceliklerini ve gelecek vizyonunu belirleme şansını ya elde edecek ya da bir seçim daha bekleyecek.

Belki de bu şehrin en büyük sıkıntısı yerel seçimlerde dışarıdan adayların getirilip halka aday olarak gösterilmesidir. Sanki Ağrı’da adam yok dışarıdan transfer ediliyor.

Bu seçim Ağrı tarihi açısından çok önemli. Gelin birlik olalım kazanan Ağrı olsun. Buradan parti belirtmeden Ağrı’dan aday çıkaracak bütün partilere sesleniyorum.

Son günlerde halkın içine inerek yaptığım görüşmeler ile halkın yeni belediye başkanı olacak kişiden ilk beklentisi Ağrı’da yaşıyor olması. Bir diğer istek ise her daim halkın yanında olan taziyesinde ve düğününde yer alan kişileri belediye başkanı olarak görmeleri.

Ağrı’da seçim nasıl kazanılır?

2024 yerel seçimlerinde başarılı olmak, sadece politika bilgisi değil, aynı zamanda halkın nabzını tutabilme yeteneği ve gerçek sorunlara duyarlılık gerektirir.

Ağrı gibi köklü bir şehirde seçim kazanmanın anahtarlarına bir göz atalım değerli Ağrı halkı. Eğer bir eksiğim varsa katkılarınızı bekliyorum;

İlk olarak halkın nabzı tutulmalıdır. Bu kapsamda Ağrı sokaklarına çıkın dolaşın, halkın nabzını tutmak için toplumun ihtiyaçlarına kulak verin.

Gerçek sorunlara odaklanın, hayali projeler peşinde koşmayın.

Şehrin en büyük sorunları: Altyapı, işsizlik, eğitim ve sağlık gibi konulara kalıcı çözümler getirmeye çalışın.

Şeffaf olun ve halk size güvensin. Unutmayın güven bir liderin en büyük sermayesini oluşturmaktadır.

Sosyal medyayı kesinlikle aktif kullanın yerel basını yakından takip edin. Halka ulaşmanın en kolay yolu medyadır unutmayın.

Basınla toplantılar yapın, röportajlar verin ve projelerini medya aracılığı ile paylaşın.

Eğitim ve bilinçlendirme seçimi kazanmanın en temel yoludur. Eğitim programları düzenleyin, seçmenlerin sizi tercih etmesi için yönlendirmeler yapın.

Unutmayın Ağrı’da seçim kazanmak, samimiyet, çözüm odaklı yaklaşım, etkili iletişim ve güvenilir liderlikle mümkündür. Halka dokunmak ve gerçek sorunlara yönelik çözümler sunmak, sadece seçim kampanyası için değil, aynı zamanda şehrin uzun vadeli kalkınması için önemlidir.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.