Osmangazi’de Zabıta Ekipleri Fırınları Denetledi

Osmangazi’de Zabıta Ekipleri Fırınları Denetledi

ABONE OL
01:28 | 13 Ekim 2020 01:28
Osmangazi’de Zabıta Ekipleri Fırınları Denetledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BURSA-Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde faaliyet gösteren ekmek fırınlarını ve unlu mamul üretimi ve satışı yapan iş yerlerini denetledi. Denetimlerini aralıksız yürüten zabıta ekipleri, eksiklik görülen konularda iş yeri sahiplerini uyardı.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gerçekleştirdikleri denetimlerde fırınları ve unlu mamul satışı yapan işletmeleri ürün gramajı, fiyat listesi ve hijyen açısından kontrol etti. İşletmelerin ruhsatlarını inceleyerek denetimlere başlayan ekipler, çalışanların kılık ve kıyafetinden bone takılıp takmadıklarına kadar her ayrıntıyı titizlikle değerlendirdi. Denetimlerde gıdaların bekletildiği ve yapıldığı alanlar kontrol edilirken, fiyat listelerinin görünür şekilde asılmış olması ve pandemi tedbirlerine uygunluk da ekiplerin kontrolünden geçti. Birçok işletmenin hijyen ve üretim kurallarına uyduğu belirlenirken, kurallara işletmelere gerekli uyarılar yapıldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Pandemi sürecinde denetimleri yoğun şekilde sürdürdüklerini ifade ederek, “Halk sağlığını tehdit edecek unsurların ortadan kaldırılması ve gereken koşulların sağlanması için ekiplerimiz denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Denetimlerimizde, öncelikle insan sağlığını tehdit eden unsurlara dikkat ediyoruz. Ayrıca üretilen ekmek ve diğer unlu mamullerin gramajlarını da kontrol ederek, belirlenen kurallara uyulup uyulmadığına bakıyoruz” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r