Ağrı Baro Başkanı Aydın:Ağrı yıllardır beklediği hakkına kavuşuyor!

Ağrı Baro Başkanı Aydın:Ağrı yıllardır beklediği hakkına kavuşuyor!

ABONE OL
13:02 | 30 Aralık 2019 13:02
Ağrı Baro Başkanı Aydın:Ağrı yıllardır beklediği hakkına kavuşuyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı Baro Başkanı Av. Mehmet Salih Aydın, baro seçimleri sürecinde verdiği sözlerden biri olan, ”Ağrı Barosu Sosyal Tesislerinin” kurulacağı  idi…Yıllarıdır  hasreti çekilen, Ağrı  Barosu Sosyal tesisleri için  tahsis edilen arsanın üzerine Nisan 2020 itibariyle temelleri atılacak ve içerisinde otel, restoran, kafeterya ve idare bölümünün yer alacağı  tesislerin yıl sonu hizmete sunulması planlanıyor.

Ağrı Barosu konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada  şu ifadelere yer verildi;

Baro Başkanımız ve Baro Yönetim Kurulumuzca ilimize davet edilen TBB Başkanımız Av.Prof.Dr.Metin FEYZİOĞLU’nun 18.10.2019 tarihli baromuzu ziyareti esnasında Ağrı Barosunun sosyal tesis ihtiyacının karşılanması üzerine;Ağrı Barosu’nun tesis ihtiyacının da karşılanacağını belirten Sayın Feyzioğlu, “O arsa alınacak. Ağrı hizmet bekliyor. O hizmeti bu yıl alacaksınız. Ben TBB Yönetim Kurulu’nda konuyu takip edeceğim. Zaten bu dönemin planlamasında Ağrı Barosunun tesisi için arsa bütçeye konulmuştur. Meslektaşlarımızın ihtiyacını hangisi görüyorsa yapılacaktır. Bu Ağrı’nın hakkıdır. Ağrı hakkını alacaktır” yönünde söz vermiştir. Bunun üzerine Birlik Başkanımız verdiği sözün arkasında durarak sosyal tesislerimizin yapılacağı arsa satın alma işini çok kısa bir sürede bitirmiştir.Yapılan iş ve işlemlerin ivedilikle bitirilmesi ile sosyal tesislerimizin yapılacağı Yeni Devlet Hastanesi Bölgesinde bulunan 1900 m2’lik arsa 26.12.2019 tarihinde TBB Genel Müdürü İrfan ÖZTÜRK’ün katılımı ile alınmıştır.

Ağrı Baro Başkanımız Av. Mehmet Salih AYDIN yaptığı açıklamada; Ağrı Barosu’nu yıllardır beklemiş olduğu bir hizmete kavuşturan, önce barolar, önce avukatlar düsturu ile hareket eden TBB Başkanımız Av. Prof. Dr. Metin FEYZİOĞLU’na, TBB Yönetim Kurulu’na bu süreçte desteğini esirgemeyen Ağrı Barosu Yönetim, Denetim, disiplin kurulu üyeleri ile TBB delegelerimize baromuz adına teşekkür ediyorum. Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r