Ağrı Belediye Başkanı Sayan; Biz Ensarız, Onlar Muhacir

Ağrı Belediye Başkanı Sayan; Biz Ensarız, Onlar Muhacir

ABONE OL
11:52 | 17 Nisan 2019 11:52
Ağrı Belediye Başkanı Sayan; Biz Ensarız, Onlar Muhacir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, iki gün önce  Ağrı Otogarında kalan düzensiz göçmelerin sorunlarına sahip çıkacağı ifade etmişti, hemen aynı gün verdiği talimatla otogarın bahçesine düzensiz göçmenlerin kalacağı ve karınlarını doyurabileceği çadırlar kurdurdu,bugün otogardaki durumu tekrar yerinde değerlendirmek için otogara giden başkan Sayan, orada yemek yiyen mülteci kardeşlerimizin sofrasına oturarak onlarla birlikte çorba içti, Sayan sonrasında yaptığı konuşmada şu ifadelerine yer verdi.

Başkan SAYAN; Bugün burada mülteci konumunda olan,Afganistan,Pakistan, Bangladeş’ten gelen kardeşlerimiz var,Ağrı Otogarında kalıyorlardı onlara dün itibariyle çadır kurduk bundan sonra bu çadırda kalacaklar,çorba ekmek ve su ikram ederek , kardeşlerimizin en azından rahat bir şekilde günlerini geçirmelerini sağlayacağız.

Onlar bizim kardeşlerimiz onlar bizim misafirlerimiz Allah kimseyi vatanından toprağından etmesin ama onlar bugün mecburi bir şekilde buraya gelmişler olabilirler, bizim görevimiz onları dışlamak onları ekmeksiz bırakmak değil,bizim görevimiz Ağrı halkıyla birlikte onları doyurmak, onları misafir etmek. Ben Ağrı halkına da teşekkür  ediyorum,buradaki mülteci kardeşlerimizi kucaklamışlar,herkes karınca kararınca elinden gelen desteği yapıyor. Bizde belediye olarak çadırlarımız kurduk çorbamız sıcak bir şekilde burada kaynıyor, buradaki kardeşlerimize ikram ediliyor, bende bugün onlarla birlikte çorba içtim , bende onlarla birlikte aynı sofrayı paylaştım aynı ekmeği böldük, bölmeye çalıştığımız ekmek Ağrı halkının ekmeğidir. Allah’ın verdiği bir ekmektir belki bazıları rahatsız olabilir  niye ekmeğinizi bölüyorsunuz, bölüşüyorsunuz diye.

Biz Ağrılılar ailemizden,inancımızdan, vicdanımızdan almış olduğumuz edep gereği  ekmeğimizi kardeşlerimizle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ekmeğe ihtiyacı olan belediye başkanı arkadaşlar varsa, ya da canı çorba çeken Bolu tarafında belediye başkanı arkadaşlar varsa buyursunlar gelsinler onlara da yetecek çorbamız var, biz onlarada gereken çorbayı ikram ederiz, Ağrı halkı Bolu Belediye Başkanına çorba ikram eder, inşallah o da buradan aldığı tadla Bolu’daki mülteci kardeşlerimizei en azından mağdur etmez. Buradan bütün Türkiye’ye Ağrı halkı adına saygılarımızı sevgilerimizi  gönderiyoruz; BİZ ENSARIZ ONLAR  MUHACİR dir, terbiyemiz, görgümüz budur inancımız budur,Müslümanlığın gereği budur, insanlığın gereği budur bunu yağmaya devam edeceğiz  diye sözlerini noktaladı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r