Ağrı’da, Savcı SAYAN’la İlkler Yaşanmaya Başladı!

Ağrı’da, Savcı SAYAN’la İlkler Yaşanmaya Başladı!

ABONE OL
21:18 | 29 Aralık 2018 21:18
Ağrı’da, Savcı SAYAN’la İlkler Yaşanmaya Başladı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı Adayı Savcı Sayan’ın, Ağrı’ya yapmış olduğu çağrıya karşılıkları gelmeye başladı, bunu ilk olarak İl Genel Meclis Üyeliğine yapılan rekor müracatlarda görmeye başladık.

Sayan’ın ”gün birlik günü, Ağrı’yı hep baraber doğunun paylayan yıldızı yapmaya ve herkesin bu yolda birlik olma” çağrısına rekor müracatlarla ”halkımız bizde bu hizmet yarışında varız diyorlar” bu Ağrımız için gurur verici.

Bugün Sayın Sayan’la yaptığımız konuşmada, sizin gelişinizle Ağrı’da yeni bir coşku oluştu, halk sizi bağrına bastı ve sizinle çalışmak için  daha şimdiden adete yarış haline girdiler,  bu doğrultuda hemşerilerimize neler söyleyeceksiniz.

Sayan; halkımıza ve basın mensuplarına yaptığım konuşmalar projelerimizin ana hatlarıdır, daha anlatmadığımız projelerimiz var inşallah bunlarıda açıklayacağız diyerek  Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın  sözleri ile devam ettiler.

Ağrı, Cumhurbaşkanımız İçin Çok Değerli

Sayın Cumhurbaşkanımız beni çağırdığında “Git çalış Ağrı’yı al, orayı doğunun yıldızı yap, ne gerekiyorsa da ben arkandayım” dedi. Bu Cumhurbaşkanımızın Ağrı’ya verdiği önemi gösterir. Allah’ın izni ve halkımızın takdiri ile belediye başkanlığını kazandığımızda Ağrı, Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleri ile bambaşka bir görünüme kavuşacaktır.

Sözlerini gerçekleştirmek için var gücüyle kendini çalışmalarına veren Sayan, Ağrı’nın kaybedecek bir saati bile yok onun için ekibim ile beraber çalışmalarımıza başladık, çok şükür görüyoruz ki halkımız bizleri gerçekten bağrına bastı ve destek veriyorlar. Onlarda artık Ağrı’nın çektiği çilelerin bitmesi istiyorlar.

Sayın Cumhurbaşkanıma ve halkımızı söz verdim yemin ettim, bu kadim kentin bir evladı olarak elimden ne gelirse demiyorum, ”elimizi attığımız hiç bir yerden boş dönmeyeceğiz diyorum” canımla başımla çalışacağım, çalışacağız… Sadece ben ve ekibim değil, bize destek veren herkesi bu çalışmalara ortak olmaya davet ediyorum, herkesin, Ağrı’mız için yapabileceği bir şeyler muhakkak vardır, ben ne yapabilirim demeyecekler, bende varım diyecekler ve hep birlikte Ağrımızı şaha kaldıracağız.

Ağrı’da hemşerilerim bana sahip çıktıklarında, bende Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleriyle bunca yıllık siyasi birikimimi, enerjimi, gücümü daha mutlu, daha huzurlu, daha ferah, daha büyük ve parlayan bir yıldız olacak Ağrı için harcayacağım, uzun yıllardır memleket hasreti çeken hemşerilerim bu kadim şehre geri dönecekler bunun sözünü veriyorum.

Ağrı’da, Önce İşsizlik ve Sağlık Sorunları Çözülecek

Önce işsizlik ve sağlık dalındaki sorunları acilen ortadan kaldıracağız, bakın İŞKUR ile yaptığım görüşmede ilk etapla 1000 kişilik bir kontenjan verdiler, ben 3000 kişilik istemiştim, diğer 2000 kişilik kontenjan inşallah yeni yılda verilmesi için çalışmalar yapılıyor, gelecek olan 2000 kişilik kontenjanda işe alımlar ilk sırada 20-30 yaş aralığındaki gençlerden kura ile belirlenecek, kimse kimsenin hakkını yemeyecek. Sadece bu işsizliği gidermede değil her alanda hemşerilerimin haklarının yenmemesi için mücadele edeceğim bunun sözünü veriyorum.

Artık, AĞRI da evlenecek gençlerimiz çeyiz parası ödemek için batıya çalışmaya gitmeyecek. Belediye olarak, evlenen her gencimizin çeyiz masrafını biz karşılayacağız.

Bizim gelenek göreneklerimiz vardır.

Taziye evi olmayan mahalle kalmayacak.

Ölü evinde yemek pişmez, taziye yemeklerini 3 gün boyunca belediyemiz karşılayacak…

“Her mahallemize içinde kadın ve erkeklere ait taziye evi, dinlenme salonu, çok kullanışlı eğitim salonları, mescitler ve muhtarlığın olacağı bir mahalle kampüsü kuracağız.”

Neden Türkiye’nin dört bir yanına buradan, ”AĞRI’DAN, ET, SEBZE VE MEYVE” gitmesin?Türkiye’nin meyve-sebze ve et ihtiyacını Ağrı’nın karşılaması adına binlerce insanımızı istihdam edecek, her gün onlarca Tır’ın Türkiye’nin manavlarına, lokantalarına, evlerine meyve-sebze ve et taşıyacağı sağlıklı, donanımlı entegre tesisleri şehrimize kazandıracağız. Ağrı, bu ihtiyaçları karşılayan marka bir şehir olacaktır.

“Biz her seferinde Ağrı’yı marka şehir yapacağımızı söylüyoruz. Çünkü Ağrı; toprağı, suyu, havası, doğası ve asil, çalışkan insanları ile her türlü yatırımı hak eden kadim bir kenttir.”

“Ağrı’nın 18 mahallesini 18 Büyükşehir Belediyesine kardeş yapacağız. Her mahallemiz 6 ay gibi kısa bir sürede altyapı ve üstyapısı ile modern hale getirilecek. Böylece belediye bütçemizi başka projelere ayırmış olacağız.” sözleri ile konuşmasına şimdilik bir virgül koyan Savcı Sayan, halkımızla el ele yeni bir AĞRI inşa edeceğiz ben buna çok inanıyorum, onlarında bana olan inanç ve güvenleri için saygı ve şükranlarımı sunuyorum,Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun dedi…Bizlerde kendilerine bu ulvi yolda başarılar diliyoruz.-Ağrı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r