ARKOZ Genel Müdürü Çelik, Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına adaylığını açıkladı

ARKOZ Genel Müdürü Çelik, Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına adaylığını açıkladı

ABONE OL
20:00 | 06 Eylül 2022 20:00
ARKOZ Genel Müdürü Çelik, Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına adaylığını açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Doğubayazıt ilçesinin ticari açıdan  çağ atlatması ve tanınırlığının artması için  önemli projelere imza atmış olan Dr. Cengiz Çelik Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Bu durum her kesim tarafından sevinçle karşılandı.

Genel Müdür Dr. Çelik’in konuyla alakalı yaptığı açıklamada, “Dünyada marka olmuş iş insanlarımızın yanında olup ticarette üstümüze düşen temsiliyeti yerine getirmek, projelerimizle kimliğimize ve tarihimize yakışır kent ekonomisine, sosyal ve kültürel yapısına katkılar sunmak, sürdürülebilir kalkınma yolunda sorumluluk bilinciyle üyelerimize layık olmayı hedefliyorum.

Üyelerimizin teveccühleri olması halinde aynı anlayış ve istekle projelerimizi DTSO çatısı altında gerçekleştirmeye devam edeceğim.

Her potansiyelden, düşünce yapısından ve sektörden güçlü bir altyapıyla yola çıktım. DTSO Başkanlığını, şimdiye kadarki görev ve sorumluluklarımın taçlandırılması olarak görüyorum, kimseyle atışmak, çekişmek için değil bölgemize hizmet etmek için göreve talibim.

Birinci öncelik olarak, ithalat ve ihracatta sınır ticareti sektörlerini desteklemek, Doğubayazıt’ın bütün kurumları ile ortak çalışma kültürünü yaygınlaştırmak ve nitelikli iş gücü için eğitime vereceğim desteklerle çalışmaları artırmamız gerekiyor.

Kimseden icazet almadım, kimsenin adamı olarak yola çıkmadım. O koltuğa oturacaksak eğer, birilerinin adamı, bir grubun müridi veya bir kesimin adamı olarak değil, Doğubayazıt iş dünyasının, sanayicisinin ve toplumun sesi, soluğu ve gücü olmak için oturmalıyız.

Bölgemizde kurmuş olduğumuz işbirliği ortamıyla çok sayıda ortak projeyi hayata geçirdik, gelecekte de bu projelere devam edeceğiz. Bu duygulardan yola çıkarak, bölgemizde sosyo-ekonomik olarak devam ettirdiğim proje ve faaliyetleri aynı heyecanla hayata geçirmeyi yeni projelerimizin bizlere yüklediği sorumlulukla ticaret odası çatısı altında daha etkin, daha hızlı uygulamalar yaparak sınır ticareti, sanayi yatırımı, tarih-inanç turizmi, köy ve mezralarımızın tamamında sulama kanalları, susuz tarım, sanayi tarımı, sanayi hayvancılığı ve sosyo-kültürel faaliyetleri gerçeğe dönüştürerek, göç ve işsizlik sorununu çözmek için harekete geçmemiz gerekiyor.

Bölgemizin ve toplumumuzun bulunduğu durumu gözlemlediğimde vicdani bir kararla aday olduğumu sizlerle paylaşıyorum.

Gözümüzde çalışmalarımızda halkımıza ve kimliğimize bir şeyler katmak dileğiyle.” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r