Baro Başkanı AYDIN’DAN 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Mesajı

Baro Başkanı AYDIN’DAN 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Mesajı

ABONE OL
13:47 | 21 Ekim 2018 13:47
Baro Başkanı AYDIN’DAN 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı Baro Başkanı Avukat Mehmet Salih Aydın, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Dolayısıyla Bir Kutlama Mesajı Yayımladı.

Gazeteciler ve gazetecilik mesleği, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışıyla demokratik kültürde önemli bir yere sahip olduğunu belirten Ağrı Baro Başkanı AYDIN ; Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır.

Bu anlamda kurumlarla bireyler arasındaki veri akışını sağlayarak demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Kamunun menfaatleri için doğru ve objektif habercilik yapan siz değerli basın mensuplarının ’21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutlar,esenlikler dilerim. Görevi başında hakkın rahmetine kavuşan tüm basın mensuplarına da Allah’tan rahmet dilerim ifadelerini kullandı.

Ağrı Baro Başkanı

Avukat Mehmet Salih AYDIN

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r