Bursa-Osmangazi’de Hurda Araç Temizliği

Bursa-Osmangazi’de Hurda Araç Temizliği

ABONE OL
21:36 | 15 Ocak 2019 21:36
Bursa-Osmangazi’de Hurda Araç Temizliği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bursa- Şehir içinde kullanılmayan ve çürümeye terk edilen hurda araçların toplanması için çalışma başlatan Osmangazi Belediyesi,
Altınova Mahallesi’nde yer alan hurda aracı ortadan kaldırdı.

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırları içerisinde bulunan boş arazi,yol kenarı ve sokak aralarına terk edilen hurda araçları toplayarak çevre kirliliğini de ortadan kaldırmayı hedefliyor. Altınova Mahallesi’nde yer alan hurda aracın görüntü kirliliği oluşturduğu ve tehlike arz ettiği sebebiyle motor şasi numarasına bakarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bildiren belediye ekipleri, araç sahibine ulaşamadı. Mahalle muhtarlığına bir ay sürelik taliken tebligatı yapan Zabıta Müdürlüğü, süre dolduktan sonra Fen İşleri Müdürlüğü ile ortak çalışma yaparak aracı çekiciyle Osmangazi Belediyesi’ne bağlı Soğanlı Şantiyesi’ne götürdü.

Hurda araçların zamanla haşerelerin barındığı ve madde bağımlılarının mesken tuttuğu yerler haline geldiğini ifade eden Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, insan sağlığını güvence altına alarak, çevre kirliliğinin önüne geçtiklerini belirtti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r