Bursa turizmine ‘Dosso Dossi’ dopingi

Bursa turizmine ‘Dosso Dossi’ dopingi

ABONE OL
21:25 | 07 Ocak 2020 21:25
Bursa turizmine ‘Dosso Dossi’ dopingi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tekstilin Başkenti Bursa yine kendine yakışır bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Bugün başlayan ‘Dosso Dossi Fashion Show’ vesilesiyle Uludağ başta olmak üzere Bursa’da 30 ülke, 200 ayrı şehirden yaklaşık 6 bin kişiyi ağırlıyor.

BURSA – Yılda iki kez düzenlenen ve onlarca ülkeden yüzlerce tekstil ürünü alıcısını aynı platformda buluşturan Dosso Dossi Fashion Show, 8 yıl aradan sonra Bursa’da yeniden sektör profesyonellerini ağırlamaya başladı. 7-10 Aralık tarihleri arasında Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) organize edilen etkinliği gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, iş ile tatili birleştiren ve yüzlerce markayı binlerce müşteriyle buluşturan fuarın Bursa’nın tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Alanında dünyada sayılı organizasyonlardan biri olarak kabul edilen Dosso Dossi Fashion Show, Merinos AKKM Fuaye Salonu’nda ziyaretçi ağırlamaya başladı. Konaklaması Uludağ’da olan, iş görüşmeleri de kongre merkezinde yapılan etkinliği, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da gezdi. Başkan Aktaş’a, fuar alanındaki incelemesinde Dosso Dossi’nin kurucusu Hikmet Eraslan da eşlik etti.

100 farklı marka aynı platformda

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaptığı açıklamada, Dosso Dossi nedeniyle 30 ülkeden yaklaşık 6 bin kişinin Uludağ’da konakladığını ifade etti. Etkinliğin ticari ilişkileri sağlamanın yanında şehrin tanıtımına da büyük katkı sağlayacağını belirten Başkan Aktaş, “Dosso Dossi, ilk organizasyonunu Ocak 2012’de gerçekleştirmişti. 8 yıl aradan sonra yeniden Bursa’dalar. Buradaki organizasyon; sadece Uludağ ile sınırlı kalmıyor, şehir merkezine de taşınıyor. Merinos AKKM’de yaklaşık 100 farklı marka, kurulan stantlarda 2020 ilkbahar-yaz kreasyonlarını gelen özel alım heyetleriyle paylaşıyor. Tarihi mekânlara düzenlenecek turlar ile misafirlere şehrimizi de tanıtacaklar. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Gelecek sene daha da büyüyecek

Dosso Dossi Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan ise Antalya’da gerçekleştirdikleri etkinlikle şehrin tanıtımına, adının moda ile anılmasına büyük katkı sağladıklarını ifade etti. Fuarı Bursa’ya taşıyarak turizmde doping etkisi oluşturmak istediklerini vurgulayan Eraslan, “Gösterdiği hassasiyet nedeniyle Başkan Aktaş’a teşekkür ediyorum. Uludağ ve Bursa’ya sağlanacak artı değer nedeniyle her türlü kolaylığın sağlanacağını taahhüt etti. Bu güven nedeniyle buradayız” diye konuştu. Dosso Dossi’nin her etkinliğinde 40-60 milyon dolar arası işlem hacminin gerçekleştiğini hatırlatan Eraslan, “Türkiye’nin alanında lider organizasyonuyuz. Hem satış portöyü hem de müşteri kitlesi ile eşsiz konuma sahibiz. Bu organizasyonu gelecek sene Bursa’da büyüterek devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

Bursa

  

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r