Bursa  Yıldırım Belediyesinden Batı Trakya’ya  BİN 200  Kitap

Bursa Yıldırım Belediyesinden Batı Trakya’ya BİN 200 Kitap

ABONE OL
14:26 | 17 Temmuz 2019 14:26
Bursa  Yıldırım Belediyesinden Batı Trakya’ya  BİN 200  Kitap
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, geçtiğimiz Ramazan Ayı’nda Yunanistan’ın Batı Trakya bölgesini ziyaret etmişti. Burada özellikle gençler, Türkçe yayınları temin etme konusunda Başkan Yılmaz’dan destek istedi. Türkiye’ye döner dönmez Batı Trakyalı gençlerin taleplerini yerine getirmek için kolları sıvayan Başkan Yılmaz’ın gayretiyle, Türk ve Dünya klasikleri, akademik ve bilimsel kitaplar, popüler yayınlardan oluşan bin 200 kitap temin edildi. Kitapları bizzat kendisi seçen ve paketleyen Başkan Yılmaz, Gümülcine Türk Gençler Birliği ile temas kurarak gençlerin istediği kitapların temin edildiğini ve Dernek bünyesinde bir kitaplık kuracaklarının müjdesini verdi.

GÖNLÜMÜZ BİR, GELECEĞİMİZ BİR

Gümülcine Türk Gençler Birliği, bünyesindeki gençleri Yıldırım’da ağırlayan Başkan Yılmaz, kitapları ve kitaplığı Gümülcine Türk Gençler Birliği Dernek Başkanı Necat Ahmet’e teslim etti. Batı Trakya’nın farklı bir ülkenin sınırları içerisinde olmasının veya aradaki mesafenin gönül birlikteliğine mani olmayacağının altını çizen Başkan Yılmaz, “Bizim gönlümüz bir, tarihimiz bir, geleceğimiz bir. Biz büyük bir çınarın dallarıyız. Batı Trakya sizlerin atalarının, babalarınızın doğduğu topraklar. Sizlerin o bölgeye gelecekte çok daha fazla katkı sunacağına inanıyorum. O coğrafyaya olan bağınızı güçlü bir şekilde tutacağınıza inanıyorum. Ben burada geniş bir genç topluluğu görünce çok mutlu oldum. Çünkü sizler bizim ümidimizsiniz. Bizim olmazsa olmazımızsınız. Bizler Batı Trakya ve Balkanları böyle görüyoruz. Sizler için hazırladığımız bu küçük kitaplığın gelişiminize, geleceğinize katkı sağlamasını ümit ediyor, bağlarımızı daha kuvvetlendireceğine inancım tam” ifadelerini kullandı.

KÜLTÜRÜMÜZÜ KİMLİĞİMİZİ KORUYORUZ

Yıldırım Belediye Başkanı Yılmaz’a teşekkür eden Gümülcine Türk Gençler Birliği Dernek Başkanı Necat Ahmet ise, “Batı Trakya’mızda da Karadağ gibi Makedonya gibi dinine, diline sahip insanlar çıkıyor, ama bu çocukların küçüklükten yetişmesi gerekiyor. Bu da tabi ki Anavatan sayesinde oluyor. Gerek kültür gezileriyle, gerek şehitliklerimizde, filmlere, sinemalarla, Anavatandan programlar ve kütüphanemize bağışlanan kitaplarla hem Türkçemizi hem dinimizi, dilimizi kurtarmaya ve orada bunları birlikte başarmaya çalışıyoruz” dedi. Konuşmaların ardından Gümülcine Türk Gençler Birliği Derneği’ne Türk ve Dünya Edebiyatı’nın önemli eserlerinin de aralarında yer aldığı bin 200 kitap ve bir kitaplık hediye eden Başkan Yılmaz, Batı Trakyalı öğrencilerle bir süre sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r