ÇELEBİ,YATIRIM PROJESİ GETİRİN

ÇELEBİ,YATIRIM PROJESİ GETİRİN

ABONE OL
10:51 | 10 Eylül 2018 10:51
ÇELEBİ,YATIRIM PROJESİ GETİRİN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çelebi, Ağrı’ya hizmet etmek için kenetlenmeliyiz

Ak Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi,24 Haziran seçimlerinden sonra,tam tabiri ile bir ayağı Ankara’da,bir ayağı Ağrı’da.Seçim kampanyaları sürecinde vatandaşlarına verdiği sözleri arka arkaya yerine getirmek için adete zamanla ve kendisi ile yarışıyor.

Ankara’da çalışmalarından arta kalan zamanları,tatil günlerini,hafta sonlarını Ağrı’ya gelerek, ağrının ihtiyacı olan hizmetleri getirmek için var gücüyle çabalıyor.

Böylesine yoğun tempo içerisinde projelerini hayata geçirme çabası, ağrılı hemşehrileri tarafından büyük bir takdir ile karşılanıyor ve vatandaşlar kendilerine gerçekten olağanüstü bir sevgi gösteriyor.

Sayın Çelebi’nin hızına gerçekten yetişmek zor,dün Ağrı Bal Festivalinin açılışı ve bugün Ankara’ya dönmeden önce Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Konuk evinde Ağrı’nın Kanaat Önderleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile kahvaltılı bir toplantı yaptılar.Programa Çelebi’nin yanı sıra İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut ve AK Parti Ağrı İl Başkanı,Merkez İlçe Başkanı katıldı. Programda konuşan Milletvekili Çelebi, Ağrı’ya aşık olduğunu ve kente yatırım yapmak istediklerini söyledi. 2019 yılı içerisinde Ağrı’ya 300 milyon Türk lirasının gelmesi gerektiğine değinen Çelebi, kendisine getirilen yatırım projelerinin hiç birinin geri çevrilmeyeceğini belirtti.

PROJE ÜRETELİM CUMHURBAŞKANIMIZ GERİ ÇEVİRMEZ

Sayın Çelebi’nin Ağrı için nasıl çırpındığını şu sözleri ile de bizlerin gözleri önüne serdi;ASTOP’u, STK’sı biz hepimiz bir ekip olursak kenetlenirsek ama tek şart şu; proje üretmemiz lazım. Biz bu projeleri bir araya getirdiğimizde beraber gittiğimizde Allah hak şahittir ki Sayın Cumhurbaşkanımız bizi kapıya kadar karşılar ve taleplerimizi geri çevirmez” dedi.Yani bir olalım Ağrı’nın sorunlarını giderelim diye daha nasıl söylenir,Sayın Vekilimiz Ağrı’ya aşığım diyor hizmet için birlik çağrısı yapıyor.Sayın Cumhurbaşkanımız talebimizi geri çevirmez diyor,daha güzel nasıl teminat verilir?

İŞİNİ YAPMAYANA KAPIMIZ AÇIKTIR

Hastane sorunlarına da değinen Sayın Çelebi,hastanenin eksikleri ve temizliğiyle ilgili olarak;Türkiye Cumhuriyeti Devleti bayrağının altında görevini yapıyorsa orada ki işini yapacaktır. Yapmıyorsa kapımız herkese açıktır. Bunun başka alternatifi yok. Eğer bu devlet bizim maaşımızla, sizin vergilerinizle o doktorun maaşını veriyorsa o doktorda müşterisine,yani hastalarına bakmak zorundadır. Biz özellikle temizlik için hastaneye 100 kişi daha görevlendirdik” ifadelerini kullandı.Dün hastanenin başhekimi ve genel sekreterine bu sorunları ya çözeceksiniz ya çözeceksiniz,başka yolu yok,çözemeyeni biz burada bekletmeyiz kimse kusura bakmasın dediğini belirtti.

Görünen o ki Sayın Çelebi, Ağrı’nın sancılarının dinmesi için herkesin işini layıkıyla yapması gerektiğini,işini yapmayana asla tahammül gösterilmeyeceğini çok sade ve kesin bir dil ile ifade etti.

2 ay öncesinde Sayın Çelebi,Ağrı için,hizmet için varım demişti şimdi görüyoruz ki kendine inananları haklı çıkarmaya devam ediyor.

Seçimden hemen sonra Ağrı’lılara kendi sosyal medya hesabından verdiği ilk haberi hatırlıyormusunuz?
Ağrı Şeker Fabrikasına ait 32 dönümlük alana yeni bir Adalet Sarayı, lojman ve sosyal tesis yapılmak üzere ; 68 dönümlük alana ise yeni bir İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binası ve kompleksi ile Polis Lojmanı yapılmak üzere arsa tahsisi gerçekleştirilmiştir.diye bu güzel haberi duyurmuştu…Tabi bu habere sevinen de oldu tepki gösterende,şunu unutmamak lazım”Adalet gün gelir herkese lazım olur”Yeni Adalet Sarayına Ağrı’nın ihtiyacı olduğunu herkes biliyor.

Şu an hizmet vermeye çalışılan adliye binasının ne kadar eski,yıpranmış ve düzensiz olduğu gözler önünde,yeni proje hayırlı olsun diyoruz.

İkinci güzel haberi sağlıkla özellikle yeni doğan,çocuk sağlığıyla ilgiliydi,haberi ve sayın Çelebinin yorumunu anımsarsak;Yapılan çalışmalar neticesinde Ağrı Devlet Hastanesi bünyesinde mevcut dört olan çocuk yoğun bakım yatak sayısı 10’a, 10 olan yenidoğan yoğun bakım yatak sayısı 31’e;toplamda 14 olan çocuk ve yenidoğan yoğun bakım yatak sayısının 41’e çıkartılması için Sağlık Bakanlığının 27.07.2018 tarihinde gerekli izin alınmıştır dedi ve bu proje hayata geçiriliyor.

SPOR VE SPORCUYA DESTEK

Yine bizler, Ağrı’daki Spor Tesislerinde kullanılması için 2 milyonluk ödeneğin tahsis edildiğini,gönderilen bu ödenekle Ağrı’da 200’ü bulan sporcularımızın kamp yaptığı sporcu eğitim merkezi başta olmak üzere, Ağrı Vali Lütfi Yiğenoğlu Stadyumunun tribün altları, spor salonları gibi tüm spor tesislerinin Doğalgaz dönüşümü tamamlanmış olacağını,kendi sosyal medya hesabından bizlere duyurmuştu.

Sayın Vekilimiz size inanıyor ve güveniyoruz,eleele gönül gönüle AĞRI’nın ağrılarını dindireceğiz inşallah.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.