Ders Niteliğinde Hizmet  Anlayışı

Ders Niteliğinde Hizmet Anlayışı

ABONE OL
13:39 | 24 Ekim 2018 13:39
Ders Niteliğinde Hizmet  Anlayışı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı Belediye Başkanı Süleyman Elban’dan Ders Niteliğinde Hizmet Anlayışı

Ağrı’nın dünden bugünü ne baktığımızda, geçmişteki sancılı dönemlerini hiç birimiz unutmayız, 1968 yılından bugüne on belediye başkanının görev yaptığını göz önüne aldığımızda yapılan hizmetlere bakmak gerek, belediyenin bütçesini nerelere ve nasıl harcandığını merak etmeye gerek yok,şayet geçmiş dönemlerde belediyenin bütçesi layıkıyla hizmete dönüşmüş olsaydı, Ağrı’nın Sayın Belediye Başkanımız-Valimiz Süleyman Elban’ın 13.06.2017 tarihinde ilimize atmasına kadar olan süreçteki eksikleri bu kadar büyük olmazdı.

Kayyum olarak Ağrı Belediye Başkanlığına 13.06.2017 tarihinde atanan Sayın Başkanımız Süleyman Elban’ın Ağrı için gerçekten çok büyük bir şans olduğunu tüm ağrıların bildiği ve yaptığı hizmetleri takdir etmeleri, Sayın Başkanımıza gösterilen derin saygı ve sevgiden çok iyi görebiliyoruz.

Ağrı’nın şansı Sayın Elban’nın belediyecilikten gelmesine, belediyecilik üzerine donanımlı ve tecrübeli olması, kendini görevine adamış ”ÖNCE İNSAN, ÖNCE HİZMET”diyen bir anlayışa sahip olması, mahalli idareler alanında düzenlenen birçok eğitim faaliyetinde eğitimci olarak görev alan ve bu alanda yayımlanmış çeşitli makaleleri bulunan, ayrıca ;

Belediye Gelirleri Kanunu (Ağustos 2012),
Belediye Kanunu Uygulamaları (Mart 2013),
Soru ve Cevaplarla Belediye Mevzuatı Altın Rehberi (Ekim 2014) ve
Soru ve Cevap Mahalli İdarelerin Gelir ve Harcamaları (Mayıs 2015)

Adıyla yayınlanmış dört tane kitabı olan Sayın Elban Ağrı için çok büyük bir şans.

Sadece işin mutfağından gelmek bir işi becermek için yetmiyor, azim olacak, hizmet aşkı olacak, projeler olacak ve önce hizmet diyecek, tüm bunları bünyesinde barındırana başarı koşar adım gelir.

Kentimizin sürekli gelişimine katkı sağlayan projelerini bir bir hatırlasak, 2017 Haziran ayından bugüne Sayın Başkan Ağrı’ya hangi hizmetleri armağan etmiş?

Eski Şeker yolunu Erzurum Caddesine bağlayan Yeni Bulvarın trafiğe açılışı.

Yeni yollar açarak trafik sorununa alternatif çözümler üreten Belediye başkanımız ve ekibi, sürekli gelişen kentin, temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yoğun mesai harcıyor. Kentin Erzurum yolundan girişini sağlayan 3 kilometre uzunluğunda, 16 metre genişliğinde iki şerit gidiş ve iki şerit geliş yolu olan yeni bulvarın refüj çalışması ve aydınlatmanın tamamlayarak hizmete sunulması.

 

Şemsiyeli Sokak Projesi’ni hayata geçirdi

Proje kapsamında, kent merkezinde bulunan İşletme Caddesi ve Terziler caddesine farklı renklerde yüzlerce şemsiye yerleştirildi.Ayrıca bu uygulama kentin yoğun yaya trafiğinin olduğu bölgeye estetik bir güzellik katmış oldu.

Ağrı’da Kadınlarımıza Yönelik Spor Salonunun Açılması

Ahmed-i Hani Kültür Merkezi’nde kadınlara özel başlatılan çalışmalar kapsamında Ahmedi Hani Kültür Merkezi’nde bulunan alan spor salonu olarak düzenlendi. Burada Pilates topları ve bantları, dikey kondisyon bisikletleri,ağırlık istasyonu,step, aerobik dallarında kadınlara yönelik kurslar ilgi odağı oldu.

Ahmedi Hani Kültür Merkezi Spor Salonu, uzman spor hocaları eşliğinde ücretsiz olarak kadınlara hizmet veriyor. Özellikle ev hanımlarının rağbet gösterdiği kursta sağlıklı yaşam için gereken tüm ekipmanları sağlayan belediyenin, bugüne kadar ihmal edilen kadınlarımıza yönelik bu hizmeti büyük bir takdir aldı.

Ağrı’nın cadde ve sokaklarına parke taş döşenmesi sıcak asfalt kaplamasıyla tozdan çamurdan kurtaran bir hizmet verilmiş oldu.

Ağrı’ya yapılan yeni parklarla ailelerin hafta sonları çocuklarıyla birlikte geçireceği nefes alacağı yeşil alanları oluşturan Başkan Elban, bitirilen parkları hızla hizmete sundu, yapımı devam eden parklarında en kısa zamanda hizmete sunulacağını ifade etti.

Aile destek eğitim merkezlerini açılması, kadınlarımıza yönelik kültür turlarının düzenlenmesi, hoş geldin bebek projesinin hayata geçirilmesi başkanımızın hizmet çıtasının yüksek olduğunu bu hizmetlerin içinde kadın ve çocuklarımıza yer ve değer vermesi büyük takdir almıştır.

Taşlıçay Dere İslahı

Hizmet çıtası yüksek dedik evet 16 ayda yaptıkları gerçekten birbirinden değerli hizmetler; Taşlıçay Deresinin ıslahı ve ilimize büyük bir değer olarak bırakılması, Eskişehir hep bugüne kadar örnek belediye ve hizmetleri ile anılıyordu,Eskişehir dediğimizde akla ilk gelen Posuk Çayı’nın şehre kazandırılması ve diğer belediye hizmetleri akla gelir; inanıyoruz ki bundan sonra da Ağrı’da hizmet denildiğinde de Sayın Başkanımız Elban’ın ismi anılacak.

Yıllardır kangrene dönen Ağrı’nın merkezinde ki trafik sorunuda bir kaç güne kadar hizmete sunacağı devasa bir proje olan DÖRTYOL KAVŞAĞI’nda  ALT GEÇİT ile çözülüyor, bu devasa proje bölgenin bir ilki olacak, buradan Dörtyol Kavşağında Alt Geçitin birkaç güne kadar hizmete gireceği müjdesini de vermiş olalım.

Sayın Başkanımız Elban’nın ifadesiyle; Bu gibi projelerin başka kentlerde bitimi 1-2 yıla yayılırken bizde 90 günde teslimi planlanmıştı ama Sayın Elban’ın yüklenici firma olan Bulut İnşaattan süresinden önce bitirin talebine, Bulut İnşaat 7/24 çalışarak olumlu dönmesiyle, Dörtyol Kavşağı Alt Geçit çalışmaları inşallah önümüzdeki birkaç gün içinde bitiyor ve hizmete giriyor

Devam eden projeler; Şehir Mezarlığı, Mezbahane, Ağrı Evi ve diğerlerinin önümüzdeki en kısa süreçte biteceğini müjdeleyen Sayın Elban’a bizlerde tüm Ağrı halkı adına teşekkürler ediyor ve kolaylıklar diliyoruz…

“Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r