Emrah Özdemir, ”Niğde’nin çehresi onunla değişiyor”

Emrah Özdemir, ”Niğde’nin çehresi onunla değişiyor”

ABONE OL
20:21 | 14 Kasım 2023 20:21
Emrah Özdemir, ”Niğde’nin çehresi onunla değişiyor”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İç Anadolu Bölgesinin buram buram tarih kokan şehri Niğde, Başkan Özdemir’le  ”MARKA KENT” olma yolunda, gördüklerim bana bunu doğruluyor.

Küresel Gazeteciler Konseyinin, Medya Buluşmasını  Niğde de gerçekleştirmiş olması, Niğde’nin tanıtılması konusunda da büyük katkılar sağladığı inancındayım.

KGK’nın Niğde’de düzenlediği toplantıda, bizlere ev sahipliği yapan, değerli Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in, Niğde’nin marka şehir olma yolunda yaptıkları çalışmaları ve hazırladıkları değerli projelerini gördük ve takdir ettik.

Bu projeler hayata geçirildiğinde, Niğde’nin çehresini değiştireceği ve Niğde’ye katma değer sağlayacaktır diyorum, Başkan Özdemir’in bu bağlamda kısa sürede aldığı yol da hiç azımsanacak gibi değil.

Özdemir’in;  bir röportajında ki şu sözlerini okumuştum ve bence de karşılığı var.

Özdemir; ”Heyecanla iş yapanlar güzel mesafeler kat eder. Niğde’yi önce bölgesinde daha sonra ise Türkiye’de örnek alınan belediye haline getireceğiz’ ‘demişti.

Evet, heyecanla iş yapanlar, işe başlarken sahip oldukları heyecanı kaybetmezler ve iyi yönetirlerse hedeflerine ulaşabilirler. Bizlerde Başkan Özdemir’de bu heyecanı ve şevki gördük. Daha önce Ak Parti il başkanlığı görevini yapmış, genç, dinamik bir yapıya sahip ve geniş bir vizyonu olan başkan, 9 aylık görev sürecinde daha şimdiden halkla bütünleşmiş ve projelerini bir an önce gerçekleştirme çabasında.

Eğer bir şehirde belediye başkanı iseniz; vatandaş gibi düşünecek, hissedecek ve projelerinizi ona göre yapacaksınız, böyle yapılırsa başarı kaçınılmazdır. İlin ihtiyaçları, eksikleri ve acili yet durumuna göre hareket etmek, vatandaşla işbirliği içerisinde olmak ilinize artı olarak geri döner, bunu da Niğde’de görüyoruz.

Belediye hizmet binasında, Başkan Özdemir’e gerçekleştirdiğimiz ziyaret esnasında bir güzellik gözüme çarptı; Belediye binasının içerisinde STK’ların ve KGK Niğde İl Temsilciliğine ait ofislerinin ücretsiz olarak tahsis edilmesi ve hepsinin tek çatı altında toplanması, dilerim diğer belediyelere de örnek oluşturur.

İnsanlık tarihinin beşiği Anadolu topraklarında, unutulmuş, keşfedilmeyi, tanıtılmayı bekleyen ve zengin alternatif turizm potansiyeli olan Niğde ve Niğdeliler Başkan Özdemir’le kendilerine yeni bir tarih yazacaklarına inanıyorum, nasıl mı?

Doğa ve Kültür harikası bir ilimiz olan Niğde’nin tanıtımına başlayan Özdemir’in; çevreci, doğayı seven kişiliği ile gelecek nesillere bırakacağı, kalıcı yatırım projeleri gerçek anlamda Niğde’nin, hem çehresini değiştirecek hem de marka kent olma yolunda büyük değerlerdir.

120 Milyon TL’ye mal olacak “Biyolojik Arıtma Tesisi, kendi enerjisini kendi üretecek bir tesis” Proje kapsamında tesis içerisine kurulumu sağlanacak 1 megawatt güneş enerji sistemi ile kendi elektrik enerjisini kendi üretecek olan bu tesisinin 2020’de hizmete girmesi için yoğun çaba sarf ediliyor.

Yine Çevreyi koruma adına ‘’Sıfır Atık Projesi’’

Doğal gazın kullanımının yaygınlaştırılması

Kale Projesinin hayata geçmesi’’ Kale ve Çevresinin Kentsel Yenilenmesi’’ görüldüğü gibi çevreci  ve kentini seven bir başkan, kısa süreçte aldığı yol bundan sonrasının en büyük temel taşları olarak görünüyor.Bizler de diyoruz ki; inşallah bir sonra ki Niğde ziyaretimizde, bu temel taşlarının üzerlerine yenilerinin koyulmuş olduğunu görürüz.

Yolunuz açık olsun Başkan Özdemir

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r