Kaymakam Duruk’la Eleşkirt Projeleri Üzerine Sohbet

Kaymakam Duruk’la Eleşkirt Projeleri Üzerine Sohbet

ABONE OL
00:15 | 20 Haziran 2021 00:15
Kaymakam Duruk’la Eleşkirt Projeleri Üzerine Sohbet
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Değerli dostlar, bugün Ağrı’nın şirin ilçesi, ilk çağlardan bugüne kadar bağrında pek çok kültür ve medeniyet barındıran  köklü bir tarihe sahip olan Eleşkirt ilçemizi ele alıyoruz.

Eleşkirt’in sesi soluğu olacak, Eleşkirt’e hak ettiği hizmetleri sunacak: genç, dinamik, ufku açık kaymakamı Mustafa Duruk’a bir ziyaret gerçekleştirdik, kendilerine  Eleşkirt  için projeleri nelerdir diye sorduk, Eleşkirt’te neler yapılıyor ve yapılacakları öğrenmek istedik.

Dinamik ve mütevazi yapısıyla kendisini kısa sürede ilçede sevdiren Kaymakam Duruk: İlçemizde hayata geçirilecek projeler için vatandaşların sesine kulak vermenin, görüş ve düşüncelerini almanın önemli olduğunun altını çizerken; bizler burada sadece görev yapmıyoruz, sadece burada yaşamıyoruz, ilçemiz için projeleri hayata geçirirken sadece bugüne yapılan bir yatırım olarak görmemeliyiz, yapılan yatırımlarla ilçemizin geleceği şekillenecek gelecek kuşaklara bırakacağımız eserler olacak diye düşünüyoruz.

Bilindiği gibi ilçemizde atıl durumda olan, Güneykaya Kayak Merkezi’ni tekrar  hayata geçirmek için geçtiğimiz yıl çalışmalara başladık,  Güneykaya Kayak Merkezi’ni  hem kış turizmine kazandıracağız hem de  ilçe ekonomimize katkı sağlayacak durumuna getireceğiz ve böylelikle  Eleşkirt’in adının duyulmasını da sağlamış olacağız, bu ilçemiz için çok önemli bir adım.

İlçe ekonomimize  büyük katkı sağlayacak önemli bir projemiz  daha var; bu projeyle beraber  hem batıya göçü engelleyeceğimizi düşünüyoruz hem de  gençlerimizi, kadınlarımızı  ekonomiye kazandıracağız, 5000 metrekareye inşa edilecek  olan tekstil fabrikasında, ilk etapta  500 kişiye istihdam kapısı açılacak inşallah.. Fabrikamız kurulduktan sonra kimse iş aramak için büyük şehirlere gitmeden burada çalışarak kendi ekonomik özgürlüğünü kazanmış  olacak.

İlçemizde içme suyunun revize edilmesi, yeni bir öğretmen evi, köy yollarının yapılması ki, köy yollarının yapımının büyük bir kısmını  inşallah bu yıl tamamlayacağız. Yani yapacağımız çok iş var ve inşallah  bunları tamamlayıp vatandaşlarımıza teslim etmekten büyük bir onur duyacağız, ifadelerini kullanan Kaymakam Duruk projeleri anlatırken duyduğu heyecanı bizlerde hissettik.. Değerli Kaymakamımız  Mustafa Duruk’a bu değerli sohbet için teşekkür ederken başarılarının daim  ve yolunun açık olmasını niyaz ediyoruz…

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r