Nihat Aydın: “Ağrı’da Yollar ve Ölüm”

Nihat Aydın: “Ağrı’da Yollar ve Ölüm”

ABONE OL
16:33 | 17 Temmuz 2022 16:33
Nihat Aydın: “Ağrı’da Yollar ve Ölüm”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, son zamanlarda Ağrı’nın en önemli sorunlarından biri haline gelen ve her geçen gün bir felaketin yaşanmasına sebep olan il genelindeki yolları kaleme alarak alınmayan önlemlere sitem etti.

OGC Genel Başkanı Nihat Aydın’ın yazısında, “Son günlerde sıklıkla yaşanan trafik kazaları ve sonucunda yaralanma ve ölümler canımızı yakmaya başladı. Ağrı 1927 yılından itibaren şehir merkezi olmasıyla yatırımları çok yoğun bir şekilde alması gerekirken geçmişten günümüze yeterince yatırım almadığını görmekteyiz. Kanaatimce en büyük yatırım kalemi yollardır. Şehrimizin yollarında çok büyük bir değişim olmadığını ve Ağrı’nın yolları sebebiyle bir kent görüntüsünden çok uzakta olmasını şehirde bulunan çıkmaz sokaklar, alternatif yol eksikliği ve otopark eksikliğinden görebilmekteyiz.

Osmanlı Devleti’nin son dönemlerinde şehrimizde demiryolu varken günümüzde bu bulunmamakta ve ulaşım sorunları gün geçtikçe daha büyük bir sorun haline gelmektedir. Şehrimizde bir demiryolu hattının halen kullanılır durumda olmuş olmasının şehre ekonomik ve ulaşım açısından katkılar sağlayacağı aşikardır.  Belki de bize düşen birlik olup Ağrı ile Erzurum arasında bulunan 90 kilometrelik alanda rayların döşenmesi ve demiryolunun Ağrı’ya getirilmesi ve ikinci olarak da Çevre Yolunun değiştirilmesi mevzusudur.

Son günlerde, özellikle çevre yolunun onarılma ve asfalt yenileme durumu büyük bir sorun haline gelmesini yolun tek şeride düşürülüp ve bunun sonucunda trafik kazaları meydana gelmesinden anlıyoruz.  Birkaç gün önce çevre yolunda 31 yaşında genç bir kadının ölümü ile yol ve sorunları yeniden gündeme gelmiştir. Belki de Karayolları görevlilerine düşen görev 10 kilometrelik bir alanda geceli gündüzlü çalışma yapıp bu yolu en kısa sürede bitirmektir. Şehrin altı ayının kar altında geçtiği düşünülürse birkaç aya havalar soğumaya başlayacaktır. Bu yolun en kısa sürede ve en hızlı bir şekilde bitirilmesi gerekmektedir.

Normal şartlarda Ağrı’nın çevre yolunun şehrin içinde kalması, yıllardır hem trafik kazalarına hem de önemli sorunlara neden olmaktadır. Bizim istediğimiz çevre yolunun güzergahının değiştirilmesi ve Ağrı sınırları içinde yeni alternatif yolların açılmasıdır. Buradan değerli basın mensubu arkadaşlarıma ve Sivil Toplum Kuruluşlarına bu konuda destek istediğimi belirtmek istiyorum.” sözleri yer aldı.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r