Nihat Aydın’ın Kaleminden… Siyasetin Saygın İsmi Cemal Kaya, Siyasette Gönüllere Taht Kurmaya Devam Ediyor

Nihat Aydın’ın Kaleminden… Siyasetin Saygın İsmi Cemal Kaya, Siyasette Gönüllere Taht Kurmaya Devam Ediyor

ABONE OL
18:05 | 15 Ocak 2024 18:05
Nihat Aydın’ın Kaleminden… Siyasetin Saygın İsmi Cemal Kaya, Siyasette Gönüllere Taht Kurmaya Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son zamanlarda siyasetteki ağrılı süreçler ve dönen dedikodular, birçok kişinin geçmişe özlem duymasına neden oluyor. Ancak, bu karmaşık dönemde öne çıkan değerli siyasetçi Cemal Kaya, gönüllere taht kurarak geçmişin hatırlanmaya değer isimlerinden biri haline geliyor.

Cemal Kaya, 7’den 70’e geniş bir kitlenin sevgisini kazanmış siyaset adamıdır. Vekillik yaptığı dönemde halkın sorunlarına duyarlılığı ve çözüm odaklı yaklaşımıyla bilinen ve toplumun her kesiminden destek gören Kaya, birleştirici liderlik tarzıyla dikkat çeken bir siyaset adamıydı. Siyasette öne çıkan isimler arasında yer almasının yanı sıra, Cemal Kaya’nın dürüstlüğü ve şeffaflığıyla da bilinir olması, onu geçmişten bu yana değerli kılan unsurlardan biri. Halkla olan güçlü iletişimi, onun siyasi kariyerindeki başarılarını pekiştirmiştir.

Bölgemizin önde gelen aşiretlerinden Şemsiki Aşireti’ne mensup olan Cemal Kaya, siyasetteki etkileyici kariyeri ve şehrine sağladığı hizmetlerle tanınmasının yanında liderlik vasıflarıyla ön plana çıkıyor. Özellikle Ağrı’da siyaset sahnesine önemli katkılarda bulunmuştur. Şemsiki Aşireti lideri Sabri Ağa’nın oğlu olarak yetişen Cemal Kaya, 2002 yılında CHP’den aday olduğu dönemde, partisinin Ağrı’daki oy potansiyelini artırarak iki vekilin Meclis’e girmesine liderlik etmiştir. Bu dönem, Ağrı’da siyasette önemli bir dönüm noktası olmuştur.

Daha sonraki süreçte AK Parti saflarında siyasete devam eden Kaya, 2007 yılında partisinin 5 vekil çıkardığı dönemde büyük etki yaratmıştır. Ancak, vekil sayısının sonraki yıllarda azalması, Cemal Kaya’nın siyasi kariyerindeki mücadeleci duruşunu ortaya koymuştur. Cemal Kaya’nın vekillik dönemlerinde şehrin gelişimi için verdiği çabalar göz önüne alındığında, taziye evleri kurulması, cenaze yıkama araçlarının getirilmesi ve Milli Eğitim Bakanı ile yapılan görüşmeler sonucunda onlarca okulun açılmasına katkı sağlaması dikkat çekicidir.

Halkın yanında durma yiğitliğini sergileyen Kaya, Ankara’ya giden halkın ve hastaların yanında olmuş, maddi ve manevi desteklerini esirgememiştir. Siyasette temiz ve saygılı bir çizgide ilerleyen Cemal Kaya’nın kurduğu şirketler aracılığıyla binlerce Ağrılıya iş ve aş sağlanması, onun şehre olan katkılarını daha da güçlendirmiştir.

Cemal Kaya’nın uzun yıllar boyunca şehrine sunduğu temiz ve saygılı siyaseti, halkın gönlünde taht kurmasına neden olmuştur. Yapmış olduğu hizmetlerle Ağrı’nın gelişimine katkıda bulunan Kaya’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz. Gelecek nesillere örnek teşkil eden liderlik anlayışı, siyasetteki önemli bir miras olarak her dönem hatırlanacaktır.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r