OGC’ den 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

OGC’ den 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

ABONE OL
13:50 | 21 Ekim 2018 13:50
OGC’ den 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı, Sayın Aydın Mesajında Şu İfadelere Yer Verdi

Dünya ve Ülke gündemine ait gelişmeleri sıcağı sıcağına kamuoyuna aktararak toplumun haber alma ve bilgilendirme ihtiyacını karşılayan gazetecilik mesleği, sorumluluk, fedakarlık ve vicdan gerektiren, zor fakat onurlu mesleklerden birisidir.

Mesleki olarak yaşadıkları tüm zorluklara rağmen, doğrunun peşinde gitmekten ve değerli vatandaşlarımızın doğru bir şekilde haberlere ulaşmasını sağlamaktan vazgeçmeden, tüm özverileriyle çalışmaktadırlar.

Demokrasinin temel taşlarından biri olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak, milletin gözü kulağı, sesizleri sesi olmuştur.

Zaman kavramı gözetmeden, her koşul altında toplumun çıkarlarını gözeterek doğru ve objektif haberlerle bireyin haber alma özgürlüğü yolunda çok önemli bir görev yapan ilimizde ve ülkemizdeki ve tüm dünyada  gazetecilerimizin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum ve görevi başında hayatını kaybeden değerli basın mensuplarına  Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun inşallah.-Ağrı

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti

Genele Başkan NİHAT AYDIN

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.