Osmangazi Belediyesinden Camilere Hizmet

Osmangazi Belediyesinden Camilere Hizmet

ABONE OL
16:48 | 03 Ekim 2018 16:48
Osmangazi Belediyesinden Camilere Hizmet
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bursa-Osmangazi Belediyesi, Çirişhane Mahallesi’nde yer alan Hacı Hidayet Camii’nde başlattığı çevre düzenleme çalışmaları ile cami çevresini estetik bir görünüme kavuştururken, mahalleye de yeni bir meydan kazandırıyor.

Osmangazi Belediyesi, mahallelerde yoğun yapılaşma arasında sıkışmış camileri çevre düzenlemeleriyle yeni yaşam alanlarına dönüştürüyor. Bu çalışmalar kapsamında Çirişhane Mahallesi’ndeki Hacı Hidayet Camii’nin çevresinin düzenlenmesi ve eksikliklerinin giderilmesi adına çalışma başlatıldı. Yürütülen çalışmalar kapsamında camiye ilave olarak son cemaat yeri inşa ediliyor. Temeli atılan son cemaat yerinin çelik imalatları hazırlanıyor. Caminin tuvalet ve abdesthanelerin kaba inşaatı tamamlanarak seramikleri döşeniyor. Cami çevresini estetik bir görüntüye büründürmek adına yürütülen çalışmaların kısa zamanda tamamlanması hedefleniyor.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Hacı Hidayet Camii etrafında yürütülen çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Dündar, “Hacı Hidayet Camii cemaatinin bizden cami çevresinin düzenlenmesi, abdesthane ve tuvalet yapılması yönünde talepleri oldu. Vatandaşlarımızın taleplerine kulak vererek camimizin ihtiyaçlarının giderilmesi adına çalışma başlattık. Camiler, manevi değer taşıyan yerler. İlçemiz sınırları içerisinde yer alan bütün camilerimize duyulan ihtiyaçlar doğrultusunda hizmetler götürüyoruz. Çevre düzenlemesi ve dış cephe yenilemesi çalışmalarının yanı sıra, camilerimizin temizliklerini yapıyor, park ve bahçelerini yürütülen çalışmalarla güzelleştiriyoruz” dedi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r