Sayan’ın Kazanmasından Korkuyorlar

Sayan’ın Kazanmasından Korkuyorlar

ABONE OL
17:08 | 09 Aralık 2018 17:08
Sayan’ın Kazanmasından Korkuyorlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Ağrı Belediye Başkan adayı olarak Savcı Sayan’ı açıkladığından beri sanal basında olsun, ulusal basın, sosyal medya da olsun Sayan’la ilgili çıkan haberleri takip ederken ”bazı çevrelerin” yaptığı bazı paylaşımları görmek hoş değil.

Savcı Sayan ile ilgili yapılan sosyal medyadaki ve sanal basındaki olumsuz paylaşımların hepsinden Cumhurbaşkanının haberi olduğunu, Sayan’ı açıklamadan önce muhakkak bunların hepsini bildiğini düşünüyoruz, çünkü bunları kamuoyu zaten biliyordu bu bilinmeyen bir şey değil, sosyal medyada yapılan kötü paylaşımların sebebi bunları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a duyurmak değil, Sayan’ın Ağrı Belediyesini alacağını bildikleri ve bundan korktukları için uluorta yapıldığını düşünüyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğer Savcı Sayan’ı aday olarak açıklamış ise, muhakkak Sayan’ın bugüne kadar olan siyasi ve güncel yaşamı hakkında yeterince bilgi edinmiştir ve adaylık kriterlerini taşıdığına emin olduğu içindir.

Bilindiği gibi Ak Parti Belediyecilikle Erdoğan’la bir çığır açmıştır ve o zamandan şuana kadar o çizgide giden başkanlarla bugüne gelmiştir.

Seçilmiş ya da Kayyum başkanlar, Cumhurbaşkanının kararları bugüne kadar hep isabetli olmuştur, bundan şüphe duymamak gerekir.

Ağrı’nın iyiliğini en az bizim istediğimiz ve düşündüğümüz kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan’da istiyor bundan emin olmalıyız.

Bakın Sayın Süleyman Elban’a! Eğri oturup doğru söyleyin; Ağrı Sayın Elban göreve gelinceye kadar böyle belediyecilik hizmet aldı mı? Tabii ki hayır.

Elban’ı göreve kim getirdi? Cumhurbaşkanı Erdoğan ”karar isabetli mi? ” EVET; peki biz hala neyin endişesini taşıyoruz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararlarına saygılıyız, Savcı Sayan Ağrı’nın en köklü ve saygı duyulan bir aileden geliyor, yıllarını siyasete vermiş ve çok iyi bir Tv yorumcusu, siyasi ve iş dünyasında çevresi çok geniş, güvenilir ufku açık, yılların getirdiği tecrübelere sahip ve ağrı’yı çok iyi bilen biri…

Herkes herkesi sevmek zorunda değil

Önemli olan hizmet edecek kişinin Ağrı’yı sevmesi, Sayan’ı sevenleri olduğu kadar sevmeyenleri de olacak bu çok normal, ama lütfen önce insan olarak bir düşünelim ve ona göre konuşup davranalım…

Burada mevzu sevmek ya da sevmemek değil!

Önemli olan bize neler verebilir? Elban’dan sonra görevi devralacak olan başkanın işi hiçte kolay değil bunu herkes biliyor, Başkan Elban hizmet çıtasını oldukça yükseltti, ondan sonra ki başkanın bu çıtayı daha yükseklere taşıyacak özelliklere sahip olması gerekiyor, bu doğrultuda açıklanan aday Savcı Sayan, Ağrı’yı örnek iller arasına katacak çalışmaları ile bu görevi rahatlıkla yerine getirecektir.

Şimdi Ağrı İl ve İlçe teşkilatlarının adaylarının etrafında kilitlenmesi ve yalnız bırakmaması gerekiyor, adaylarının hakkında yersiz, mesnetsiz ifadelere set çekmesi adaylarını sahiplenmesi, ezdirmemesi ve en önemlisi CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN kararlarına güvenmeleri gerekiyor, Cumhurbaşkanı Erdoğan bu doğrultuda da, doğru karar vermiştir diye düşünüyoruz.

Teşkilatlara sesleniyorum, şimdi Ağrı için hep beraber çalışma zamanı, boşa geçirilecek vakit yok, bu seçimi nasıl rahat kazanırız ona bakmak ve harekete geçmek gerekiyor.
UNUTMAYIN BU GEMİ SU ALIR VE BATARSA HEPİMİZ BOĞULURUZ!

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r