TUTAK GAZETECİLER CEMİYETİNDEN  BARO BAŞKANI AYDIN’A ZİYARET

TUTAK GAZETECİLER CEMİYETİNDEN BARO BAŞKANI AYDIN’A ZİYARET

ABONE OL
18:15 | 17 Ekim 2018 18:15
TUTAK GAZETECİLER CEMİYETİNDEN  BARO BAŞKANI AYDIN’A ZİYARET
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TUTAK GAZETECİLER CEMİYETİNDEN AĞRI BARO’SUNA ZİYARET

Tutak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmet Oğuzkan, Ağrı Barosu başkanlığına seçilen Av. Mehmet Salih Aydın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette Gazeteciler Cemiyeti ve Baro’nun ortaklığıyla yapılabilecek projeler değerlendirildi.

Ağrı Barosu Başkanı Av. Mehmet Salih Aydın’a çalışmalarında başarılar dileyen Tutak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmet Oğuzkan, hukukun üstünlüğüne ve basın özgürlüğüne vurgu yaptı. Av. Mehmet Salih Aydın, her zaman hukukun üstünlüğünü ilke edinerek görevlerini sürdürüp, mesleki dayanışma içerisinde çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Hukukun üstünlüğü kadar basın özgürlüğünün de önemli olduğunu vurgulayan Baro Başkanı Aydın, ortak yürütülebilecek tüm çalışmalarda birlikte olabileceklerini ifade ederek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

DEMOKRASİ VE ADALET VURGUSU

Başkan Oğuzkan, “İlimizin önemli sivil toplum kuruluşu arasında yer alan Ağrı Barosu ile Ağrı için birlik beraberlik içerisinde çalışacağız. Başkanımız ve ekibine görevlerinde başarılar diliyorum. Basın ve Medya Hukuku konusunda Ağrı’da görev yapan gazeteciler için, Ağrı Barosu’yla ortaklaşa yürütülecek bir projeyle eğitim çalışmaları düzenlenmesi yararlı olur. Bunu değerlendirmek içinse Av. Mehmet Salih Aydın Ağrı için bir şanstır. Adalet çalışmaları içinde özenli davranılmazsa yıkıcı sonuçlar doğar. Oysa, tartışmasız bir sonuç bilimde bile olmadığına göre, adaletin doğuran yapısı, herkese güven veren bir çabayı gerektirir.

Adalet, ülkenin temelidir. Adalet faziletin terazisidir. Adalet fazilettir. Adalet, şefkat ve merhametin kaynağıdır.

Adalet bir ulusun şerefi, onuru, ululuğudur. Dünya kuruldu kurulalı kişinin doymak, barınmak, giyinmek ve yaşamak için savaşması, malını, canını, namusunu, özgürlük ve hakkını korumak için savunması, emeğinin, alın terinin, çalışmasının karşılığı olanı isteyip alması ilişkileri yaratmış, bunun sonucu olarak önceleri beden gücüne dayanan, sonraları uygun ve gerekliye bağlı, Hak’ka dayanan egemenlik kurtulmuştur. Hak, kişinin kazandığı, başkalarına karşı korumakta, alıp vermekte serbest olduğu yarar ya da yararlar topluluğudur.

Türlü nedenlerle hakkına kavuşamayan, hakkını alamayan, hakkı başkalarının saldırısına uğrayan ADALETE’ e başvurarak kendisi için uygun olanı, ayrılabilecek, verilebilecek olanı ister, bunun sağlanıp korunmasını bekler. Adaletin görevi, hak edene, hak ettiğini vermek, verdirmektir. Bütün bu olguların ışığında isabetli bir kararla Ağrı Barosu Başkanlığına seçilen Av. Mehmet Salih Aydın’ı yürekten kutluyorum. ” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r