Savcı Sayan’ın Projeleri Gerçekleşiyor

Savcı Sayan’ın Projeleri Gerçekleşiyor

ABONE OL
14:31 | 16 Kasım 2020 14:31
Savcı Sayan’ın Projeleri Gerçekleşiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Siyaseti siyasetçilere bırakma zamanı gelmedi mi? İki  kişi bir araya gelince ya ülke ya da yaşadığımız yerin derdini, sorununu atarız ortaya, başlarız  çözümler, çareler üretmeye.. Sanki bizim aklımıza gelen çözümler siyasetçilerin aklına gelmez..

Başlarız  siyasete, siyasetçileri çekiştirmeye, biraz da karalama, çamur atma, niye yapıyoruz ki bunları? Bunları yapacağımız yerde neden bir şeylerin  gerçek anlamda çözümü için çabalamıyoruz, bizler öneri götürdük te, yardım teklif ettik te acaba ret mi edildi ?

Bilindiği gibi ilimizde her ele ihtiyaç var, acaba bir şeylerin ucundan kenarından tutamaz mıyız, boş vakitlerimizi  ilimiz için harcasak nasıl olur?

Değerli dostlar, bu şehirde hepimiz bir arada yaşıyoruz, birimizin sorunu hepimizin sorunu olmalı, siyasetçileri severiz ya da sevmeyiz bu çok da önemli değil diyecem ama  öyle değil işte, sevmediğimiz siyasetçi kendi ilimiz için güzel bir şeyler ortaya çıkarsa hemen başlarız dedikoduya, o partinin adamı bu partinin adamı çekişmesi devreye girer, laf uzar da uzar.. Bırakalım tüm bunları, gerçekten Ağrı’mız için bir şeyler yapılsın istiyorsak, çenemiz değil elimiz çalışsın.

Bakın, Ağrı’da güzel bir şeyler olmaya başladı, gözlerimizi kapamayalım, yapılanları eleştireceksek olumlu eleştiriler olsun yıkıcı değil, yıktığımız her taşın altında kendimiz kalırız, çocuklarımızın geleceği kalır yapmayalım.

Savcı Sayan’ı seversiniz ya da sevmezsiniz, başkan seçim sürecinde verdiği sözleri  yerine getirmek için, belediyenin olmayan parası ile projelerini hayata geçirmeye başladı. Belki herkes bilmiyor  olabilir, Başkan Sayan’ın ahırlar projesi için; Ağrı, Türkiye’de pilot il seçildi 100 hektarlık alanda uygulanacak proje sonunda, 1301 ahır şehir dışına çıkarılmış olacak, ihalesi 21 Aralık’ta yapılıyor ve de en kısa zamanda da bitirilerek vatandaşın hizmetine verilecek. Bakın ahırlar projesi Türkiye’de bir ilk, ve bugüne kadar  böyle güzel bir proje Türkiye’de hayata geçirilmemiş. Ahırlar projesi daha hayata geçmeden dedikodu kazanları kaynamaya başlamış, yapmayın ayıptır, günahtır, gerçekten işi gücü olmayanların çenesi fazla çalışıyor, proje bitsin inanıyorum ki herkes söylediğinden utanacak.

18 Mahalleye Kardeş Belediye Projesi

Tüm mahallelerimiz için planlanan kardeş belediye projesi kapsamında çeşitli belediyelerle  birlikte  daha önce yer keşifleri yapılmış olan mahalle konakları yerleşkelerinin ilki  Sıtkiye Mahallesinde gerçekleşiyor,  temel kazı çalışmalarının ardından başlanacak inşa işlemi sonucunda yerleşke, mahalle konağı, taziye evi, çok amaçlı salon, muhtarlık, kütüphane, okuma salonu ve anaokulu ile hizmet vermeye başlayacak. Ne kadar güzel bir proje var mıy dı bugüne kadar böyle bir yerimiz? Bildiğiniz gibi bu 18 mahallenin kardeş belediyeleri var, Sıtkıye Mahallesinin kardeş belediyesi Erzurum, bu proje Erzurum Büyükşehir finansmanıyla yapılacak. Diğer kardeş belediyelerde kendi mahallelerini finanse edecekler.

Değerli dostlar, koronavirüs pandemisi nedeniyle, tüm dünya ülkelerinin olduğu gibi Türkiye’de   çok zor bir süreçten geçiyor. Bu Ağrı’mız için de büyük bir şansızlık, pandemi olmasaydı  projelerimiz çok daha hızlı  gerçekleşmeye başlayacaktı..

Tüm zorluklara rağmen, Başkanımız Savcı Sayan’ın  büyük çabasını görmezden gelemeyiz, yollarımız için bölgede bir ilke imza attı, sıcak asfalt yerine beton yollar yapılamaya başladı ama ona  da bir kusur buldular, uzaktan yıkıcı eleştiriler yapmayın, çıkın başkanın karşısına fikrinizi söyleyin.. ”O” kendine gelen öneri ve fikirleri dinleyecek olgunluk ve saygın bir yapıda ve  gelecek  eleştirilere de her zaman açık.. Seçim sürecinde bu şehri hep birlikte yeniden inşa edeceğiz diye defalarca söyledi, neden eleştirilerinizi kendine söylemiyor da, dedikodu kazanlarında, sosyal medya hesaplarınızda yapıyorsunuz? Yapıcı olun yıkıcı değil…

On yıllardır alt yapısı olmayan mahallelerin alt yapısını bitirmeye çalışıyorlar, alt yapı olmadan ne yol yapabilirsiniz ne de başka bir şey, vay efendim alt yapı yapmak belediyenin işiymiş, evet öyle de peki on yıllardır neden sustunuz, diğer belediye başkanlarına neden söylemediniz, söylediniz de yapılmadı mı? O halde bırakın belediye şimdi işini yapsın..

Çöpten Elektrik Üretimi

Ağrı’da iki yıl önce, çöpten elektrik üretecek tesis kurulacak desek kimse inanmazdı, şimdi Ağrı’nın çöplerinden elektrik  üretilecek…10 bin 400 hanenin yıllık elektrik ihtiyacını karşılayacak projede sona gelindi, Savcı Sayan geldiğinden beri ne yaptı diyenler, sizler bunun hayalini kurmuş muydunuz, bakın Savcı Sayan yaptı, sizlerde az çok biliyorsunuz neler yapıldığını ama içiniz fesat, doğduğunuz topraklara güzel bişeyler  yapıldımı nedense hoşunuza gitmiyor. Bazıları istese de istemese de Ağrı’da güzel projeler hayata geçecek, Ağrı’lı hemşerilerim her şeyin en güzeline layık.

Tefecilere ve uyuşturucuya savaş

Başkan Sayan katıldığı her platforma, ailelerin çocuklarının düştüğü  uyuşturucu bataklığından ve tefecilerden  gelen şikayetleri dile getirdi ve bunlara karşı bir savaş başlattı ve her kesimden sesinin duyulması için destek istedi. Başkan Sayan’ın tefecilere ve uyuşturucuya karşı açtığı savaş neden bugüne kadar yapılmadı?  Sayan’ın ulusal ve yerel basından kendisine destek olunması için yaptığı çağrıya neden sessiz kalındı, bu şehirde sadece Savcı Sayan ve ailesi mi yaşıyor, siz nerede yaşıyorsunuz? O kötülükler bir gün gelirde sizin yavrularınıza bulaşmaz mı sanıyorsunuz? Bu büyük tehlike hepimizin çocukları için geçerli, binlerce aile  bu acıyla kıvranıyor, başkanımız çıkıyor destek olun, ses olun diyor ama ses soluk yok, neden? Yerli yersiz eleştirilerde varsınız ama hayati değerde bir çağrıya kulak tıkıyorsunuz, yapmayın! Unutmayın bugün ona, yarın sana diye bir tabir var..

Değerli dostlar, başkanımız sadece Ağrı’nın yapısal projelerini hayata geçirmek için uğraşmıyor, çocuklarımızın, gençlerimizin geleceği ile ilgili oldukça hayati önemde olan tehlikeleri de bertaraf etmek için büyük bir savaş veriyor, haydi dostlar, çocuklarımızın aydınlık yarınları  için  bu savaşta bizlerinde desteği olsun..

Unutmayın! Emeklemeden yürünmüyor, Ağrı yeniden inşasıyla, ekonomisiyle, pırıl pırıl gençleriyle Doğu’un parlayan yıldızı olacak

Sağlıkla kalın

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r