Nihat Aydın’ın Kaleminden… Genel Seçimlere Doğru Değerlendirme

Nihat Aydın’ın Kaleminden… Genel Seçimlere Doğru Değerlendirme

ABONE OL
09:03 | 14 Mart 2023 09:03
Nihat Aydın’ın Kaleminden… Genel Seçimlere Doğru Değerlendirme
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, Genel Seçimlere doğru yaptığı değerlendirmesini köşe yazısında kaleme döktü.

OGC Genel Başkanı Aydın’ın yazısında, “Son birkaç yıl Dünya ve Türkiye açısından çok olumlu geçmedi. Dünya özelinde baktığımızda salgın sebebiyle herkes evlere kapandı ve çok büyük ekonomik krizlere sebep oldu. Bu durum Türkiye ekonomisini de derinden etkiledi.

Daha sonraki süreçte Elazığ depremi ile hepimiz yeniden Düzce’yi hatırladık. Bilinçaltımıza atmış olduğumuz deprem gerçeği ile yeniden yüzleşmek zorunda kaldık. Tam atlattık derken bu kez de 11 şehri derinden etkileyen Kahramanmaraş merkezli deprem ile yeniden depremi 7’den 70’e hepimiz hissettik. Günlerce üzüldük ve ağladık. Evlerimizde durmak bize ağır geldi. Yediğimiz yemekten tat almamaya başladık.

Türkiye, Tek Yürek olup bir nebze olsun her kesim bu yaraları sarmak için destek oldular. Burada çeşitli Sivil Kuruluşlarına teşekkür ediyoruz. Bu zor durumda ideolojiyi ve etnisiteyi bir tarafa bırakıp tek yürek olarak yardımlarda bulunduğunuz için bizler birlikteyken güçlüyüz.

Günler baharı soluklarken 14 Mayıs 2023 Genel Seçim tarihi olarak tarihin sayfalarına not düşüldü. Bu seçim Türkiye’nin demokrasi tarihi açısından büyük öneme sahip bir seçim olacağı için her kesim tarafından dikkatle politikalar yapılmakta ve yüzde bir oya sahip olan partiler bile bu yeni düzende büyük öneme sahip olmaktalar. Bu seçim döneminde stratejiler seçimin kazananını belirleyecektir. Kim doğru strateji izlerse seçimin galibi olacaktır.

Bu seçimi kazandıracak doğru bir yol haritası, doğru bir strateji ve birleştirici dil olacaktır. Lütfen bu seçimde sevginin dilini konuşalım ötekileştirmeyelim. Kucaklayıcı olarak hiç kimseyi kutuplaştırmayalım. Bu ülke sağcısıyla, solcusuyla bir bütün güzel. Seçimin muhtemel kazananı ekonomi ve uslüp olacaktır. Bu seçimde her parti göstereceği adayı çok iyi seçmeli ve herkesin sevdiği kişileri aday göstermeli.  Seçim saklı kapılar ardında kazanılmaz seçim dost meclislerinde sokaklarda kazanılır.

Yeni bir seçime start verilirken buradan Cumhurbaşkanı adayı olan Cumhur İttifakı adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Memleket Partisi adayı olan Sayın Muharrem İnce’ye 2023 seçimlerinde başarılar diliyorum.

Ülkemiz için bu seçimin demokratik ve insancıl olması dileğiyle. Gelecek hafta parti özelinde değerlendirmeler ile görüşmek üzere. Sağlıcakla kalın.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r